Isuzu D-Max, heyecan veriyor

Isuzu’nun pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, “Hayallerin için yeniden tasarlandı” sloganı ile Türkiye yollarında boy gösteriyor. Yepyeni görüntüsü ile İsuzu D-Max, yeni tasarımı ve donanım özellikleriyle pick-up sınıfında heyecan yaşatıyor.

 

Tamamen yeniden tasarlanan Isuzu D-Max eskisinden çok daha agresif bir görünüme kavuştu. Yeni ve karakteristik bir yüze kavuşan D-Max hem iç hem de dış tasarımında ticari araç kalıplarını kıran modern çizgilere sahip. Daha verimli ve daha iyi performansa sahip bir motor, araç güvenliğini ve sağlamlığını artırmayı hedefleyen iyileştirilmiş şasi, yeni süspansiyon yapısı ve daha büyük frenler ile birlikte aracın altyapısında da büyük yenilikler mevcut. Yaklaşma, uzaklaşma açıları iyileşirken aracın yakıt tüketiminde de belirgin bir iyileşme sağlandı.

 

ZENGİN DONANIM SEÇENEKLERİ

 

Isuzu, pick-up segmentindeki iddiasını tamamen yenilenen D-Max ile bir kez daha ortaya koyuyor. Isuzu D-Max, 4 farklı donanım seviyesi ile farklı müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılıyor.  “V-Go” donanım seviyesi temel iş gücü gereksinimi eksiksiz karşılayacak şekilde tasarlanırken, “V-Life” ise D-Max’i iş gereksinimlerinin yanında kişisel olarak kullanacak kişiler düşünülerek tasarlandı. “V-Joy” ve özellikle de “V-Cross” sürüş deneyiminden daha fazla keyif almak ve üst segment araç konforunu hissetmek isteyenler için tasarlandı. Yeni D-Max, V-Cross versiyonu ile müşterilerine hayallerin ötesinde özellikler sunarak sınıfında yeni bir çığır açmayı amaçlıyor.

 

HEYECAN VEREN YAPISI

 

Bu hafta yol arkadaşımız olan Isuzu D-Max modelin en üst donanım paketi olan V-Cross’du. Agresif görüntüsü ve güçlü yapısı ilk dikkat çeken detaylardan oluyor. Mat siyah boyalı ön panjur ve jantlar tasarıma büyük katkı sağlıyor. Kromaj odaklı bir markadan kromajsız bir markaya dönüşüm tam da pazarın ihtiyaçlarına dönük bir adım olmuş.

Önceki makyajlı versiyonda 1.9 litre dizel motoru ile dikkatleri üzerine toplayan D-Max, baştan sona yenilenerek aynı motorla pazara sunuldu. Oldukça dikkat çekici ön hatlara sahip olan araç yenilikçi çizgileri ve Bi-LED farları ile tam anlamıyla göz dolduruyor. 

 

TEKNOLOJİSİ ÖN PLANDA

 

Yeni Isuzu D-Max sadece tasarımda değil, teknolojik donanımlar konusunda da çağ atlamış. Araçta, (ADAS) ileri sürüş destek sistemleri olarak adlandırılan Adaptif Hız Sabitleme,  Kör Nokta Algılama, Stereo Kamera Sistemi, Arka Radar, Trafik İşareti Tanıma, Yağmur ve Işık Sensörleri yer alıyor. Bunlara bağlı olarak Çoklu Çarpışma Önleyici Otomatik Fren Sistemi ve Şerit Takip Sistemi de donanıma dahil edilmiş. Yeni D-Max sürücüsünü güvende hissettirmeyi başarıyor. Sistemin 3 seviyede hassasiyet ayarı var. Bu ayarlara araç hareket etmiyorken kadranların olduğu ekrandan ulaşmak mümkün. 

Çift bölgeli dijital klima ile farkını ortaya koyan model, piano black detaylar, muhteşem ön konsolu ve kalite hissi yüksek iç malzemeleri ile rekabette yerini alıyor. Önceki versiyonda olduğu gibi yeni D-Max’te de üzerine Türkiye’de sonradan takılan 9 inç dokunmatik özellikli multimedya ekran bulunuyor. 8 hoparlör ile desteklenen müzik sistemi tatminkar. Bu sistem sayesinde kullanıcıya kablosuz Apple Car Play ve Android Auto bağlantısı sunuluyor. Sürücü ve yolcu koltuk ısıtmayı da unutmayalım. 

 

OFF-ROAD SEVENLERE

 

Yeniden tasarlanan ön ve arka süspansiyon sayesinde daha iyi frenleme ve daha güvenli bir sürüş sağlanmış. Offroad kabiliyeti de artan araç 800 mm sudan geçebiliyor ve 4×4 olanlara elektronik arka diferansiyel kilidi eklenmiş. Yeni D-Max 30.5 derece yaklaşma, 24.2 derece uzaklaşma, 35 derece tırmanma ve 49 derece yan eğim geçişi özelliklerine sahip.

6 ileri otomatik şanzımanla desteklenen 1.9 litre hacimli Common-Rail VGS turbo dizel 4 silindirli motor 163 Hp güç ve 360 Nm tork üretiyor. Bu motor D-Max’i MTV avantajı ile rakiplerinden ayırıyor. 1.9 motor önceki versiyonla aynı olmasına karşın yenilenen yazılımı sayesinde daha seri hale gelmiş, ancak bu serilik araca artan yakıt tüketimi olarak yansımış. Isuzu D-Max ile hem şehir için kullanımları rahat hem de arazide güven veriyor.