Yeni Fiat Ducato, satışa sunuldu

FIAT Professional ürün gamının 40 yılı aşkın bir süredir üretilen ve küresel ölçekte kendi segmentinin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan Ducato, yenilenen versiyonu ile satışa sunuldu.  Yeni güvenlik, konfor ve teknoloji özellikleriyle donatılan Ducato yenilenen çizgileriyle de daha modern ve iddialı görünüm kazanıyor. Ducato, yeni nesil MultiJet 3, 2.2 litre 140 HP ve 180 HP olmak üzere iki farklı güçteki motor seçeneği ile tercih edilebiliyor.  

 

FIAT Professional ürün gamının güçlü modellerinden Ducato yenilendi. Yenilenen tasarımıyla çok daha iddialı bir ticari araç haline gelen Ducato, yüksek performans, teknoloji ve standart hale getirilen yeni güvenlik özellikleriyle de sınıfında fark yaratmayı sürdürüyor.Kullancısının tüm ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılamaya hazırlanan Ducato, Van, Kamyonet ve Minibüs versiyonlarıyla tercih edilebiliyor. 1.500 kg'a varan taşıma kapasitesi ve sınıfının en iyi yükleme hacmine sahip Ducato Van 11,5 m3’den 17 m3’e kadar 4 farklı hacimle, kamyonet ise 2.8 m’den 4.2 metrelik kasa uzunluklarına sahip alternatiflerle satın alınabiliyor. 

 

Verimli ve performanslı motor seçenekleri Ducato’da

 

Yenilen Ducato, yeni güvenlik, konfor ve teknoloji özellikleri sunuyor. FIAT tasarımcılarının aracın ön tarafına yoğunlaştıkları yeni tasarımıyla Ducato daha modern ve iddialı görünüyor. Gövde rengindeki yenilikçi ön ızgara, yeni tamponlar ve koruma plakaları aynı zamanda aracın aerodinamik verimliliğini arttırmak üzere tasarlandı ve dış tasarımdaki yenilenme, logolu jantlar, yenilenen arka farlar ve siyah detaylı yeni logolarla tamamlanıyor. 

 

 

Ducato model ailesinin kapsamlı dizel motor yelpazesi, Euro 6E yönetmeliklerine uygun olarak yüksek verimliliği, performansı ve dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Yeni nesil MultiJet3 2.2 litrelik motorlarla donatılan Ducato’da, 140 HP ve 180 HP olmak üzere iki farklı versiyon bulunuyor. Versiyona göre 6 ileri manuel veya 8 ileri tam otomatik şanzımanla eşleştirilen Ducato modelleri, verimliliğini ve performansı bir arada sunmaya devam ediyor. Daha düşük yakıt tüketimi ve sessizlik adına, Ducato modellerinde dış aynalar üzerinde yapılan çalışmalar dahil olmak üzere çeşitli aerodinamik iyileştirmeler gerçekleştirildi. Bu sayede önceki versiyona göre yakıt tüketiminde ve CO2 emisyonlarında yüzde 9’a varan düşüş elde edilirken, bu değerler, sınıfının en iyi değeri olan 450 Nm’ye kadar tork sağlayan motorun kendini kanıtlamış performansından ödün vermeden gerçekleştirildi.

 

Standart donanımda yüksek güvenlik ve konfor özellikleri

 

 

Ducato ürün ailesi, yeni güvenlik yönetmeliklerini eksiksiz olarak karşılayacak şekilde tüm versiyonlarda daha fazla standart donanım ile daha yüksek güvenlik sağlıyor. Geri Görüş Kamerasının tüm versiyonlarda standart hale geldiği Ducato’da güvenlik artarken, şehir içerisindeki manevralar çok daha kolay hale geldi. Yenilenen Ducato’nun tüm versiyonlarında, Yolcu Hava Yastığı, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Asistanı, Yaya/Bisikletli sürücülere de duyarlı Çarpışma Uyarı Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Algılama Sistemi standart olarak sunuluyor. Ek olarak, Ducato Minibüs modellerinde kör noktada kalan yaya ve bisikletlilerin güvenliğini arttırarak ve kazaları önlemek amacıyla Kör Nokta ve Kalkış bilgi Sistemi de standart olarak yer alıyor.

 

Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Anahtarsız Giriş-Çıkış, Elektrikli Park Freni, Deri Direksiyon-Vites Topuzu ve Köşe Aydınlatmalı Sis Farı da Ducato minibüs modellerinde standart olarak sunulacak konfor özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca Ducato’nun 180 HP, tam otomatik vitesi ile donatılmış Karavan paketli araçlarında 7 inç gösterge paneli, 10 inç multimedya, kablosuz şarj, otomatik klima seçenekleri de bulunuyor.

 

 

Ducato’nun Kamyonet versiyonu 1 Milyon 236 Bin TL’den ve Ducato Van ise 1 milyon 286 Bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Kredi kullanmak isteyen müşteriler için Ducato Van-Kamyonet modellerinde mayıs ayına özel, 300 bin TL 12 ay vade yüzde 2,99 faizli kredi kampanyası bulunuyor. Nakit alımlara özel ise 50 bin TL indirim uygulanıyor.