Türkiye'den Afrika'ya Know-how ihracatı

Ülkemiz otomotiv satış sonrası hizmetlerinin gelişiminde önemli roller üstlenen RS Otomotiv Grubu, global çapta işbirliklerini sürdürmeye devam ediyor.

 

 

Geçtiğimiz yıllarda on binlerce katılımcının yer aldığı WCI Forum Ankara/Dünya Sektörlerarası İşbirliği Forumu'na bu yıl RS Otomotiv Grubu; tüm grup şirketleriyle katılım gösterdi. 14-15 Eylül 2022 tarihleri arasında, Ankara'da düzenlenen forumda, 40'tan fazla Afrika ülkesinden sektör temsilcileri, Türk şirketlerle birebir iletişim ve işbirliği sağlama fırsatı yakaladı. 

 

Otomotiv satış sonrası hizmetlerinde, ülkemize birçok yeniliği kazandıran RS Otomotiv Grubu'nun, yüzde yüz yerli ve milli bir marka olduğuna dikkat çeken RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, "Yüzde yüz yerli ve milli bir marka olarak 40 yılı aşkın sürede edindiğimiz bilgi birikimi, AR-GE ve tecrübeleri, dış dünya ülkelerine yeni hizmet modelleriyle aktarmayı hedefliyoruz. Prag'daki RS Servis noktamız ise pilot bölge olarak başarılı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bu sayede ülkemize katma değer sağlayacak ve hizmet ihracatında bir adım daha atmış olacağız; forumda ortaya çıkan yeni işbirlikleri, grubumuz adına heyecan verici. Onarım teknikleri ve satış sonrası hizmetlerinde edindiğimiz Know-How'ı Afrika ülkelerine ihraç edeceğiz." açıklamasını yaptı.