Peugeot 308'in gözü, premiumda

Baştan aşağıya yenilenen Peugeot 308 satışa sunuldu. Eşsiz deneyim yaşamak isteyenlere doğru alternatif sunan yeni Peugeot 308 benzersiz bir teklifle geliyor. 400 kışın araç için ön sipariş verdi. Yil sonu satış rakamı işte 2 bin 500.

 

 

Peugeot'nun tamamen yenilenen 308 modeli teknolojik özellikleriyle Türkiye pazarında da satışa sunuldu. Peugeot 308’in Türkiye basın tanıtımı Muğla’nın Göcek ilçesinde gerçekleştirildi. Tasarımından teknolojisine, sürüş performansından güvenlik özelliklerine kadar baştan aşağıya değişen yeni 308, 775 bin TL, 830 bin TL ve 915 bin TL fiyat etiketiyle satışta. Daha fiyatı bile belli olmadan 400 kişinin ön kaparo verdiği C hatchback sınıfının sevilen modeli Peugeot 308, yıl sonuna kadar 2 bin 500 adet satacağı hedefleniyor. 130 HP’lik 1.2 PureTech benzinli motoru olan 308’in 2023’te elektrikli versiyonu da gelecek.

 

BÜYÜK BİR İLGİ VAR

 

Etkinlikte, soruları cevaplayan, araçla ilgili bilgiler veren ve sektörü değerlendiren Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “Yeni 308’e, hem teknoloji hem performans hem de tasarım anlamında çok güvendiğimiz için bu segmentin üst seviyelerini hedefliyoruz. Zira uzun zamandır bekleyen bir müşteri kitlemiz var. Özellikle ilk tanıtımlar ve fotoğrafları çıktığından beri büyük bir ilgi var. Bu yüzden gelecek yıl Peugeot’nun Türkiye tarihinde 57 binle rekor satış hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda bayi sayımızı da 57’den 64’e çıkartacağız” diye konuştu.

 

 

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TEKNOLOJİ

 

 

Yeni Peugeot 308 ile ilgili olarak C-Hatchback sınıfında sadece ana akım değil, özellikle segmentin üst sınıfını hedeflediklerini belirten Reyhanoğlu, “Yeni 308, hem tasarımı hem konfor özellikleri hem de yenilikçi teknolojileriyle hatchback segmentinin en arzulanan seçeneklerinden biri konumunda olacak. Hayattan ne istediğini bilen, yaşamında bir üst aşamayı hedefleyen, bir otomobille eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenlere benzersiz bir teklif sunuyoruz. Günlük hayatı kolaylaştıran çok sayıda yeni teknolojisiyle yeni Peugeot 308 simge model olmaya aday” dedi.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU / Dalaman - Göçek

 

 

TÜRKİYE’DE ÜRETİM NEDEN OLMASIN

 

 

“Peugeot’nun dünyadaki CEO’su Linda Jackson Ekim’de Türkiye’yi ziyaret edecek” diyen Reyhanoğlu, “Biz kendimize bu kadar büyük hedefler koymuşken, kendisine pazarımızı ve koyduğumuz yüksek hedeflere ulaşmakla ilgili desteğini isteyeceğiz. Bunu da son dakika gelişmesi olarak sizlerle paylaşayım” ifadesini kullandı. Yakın zamanda Opel CEO’su Florian Huettl da buraya gelmişti ve ‘Türkiye Opel’in 3’üncü ana pazarı’ demişti. PSA grubunda bulunan marka yöneticilerin ülkemize olan bu ilgisi, ‘Acaba PSA Grubu Türkiye’de üretim mi planlıyor’ yorumlarına neden oldu.