Advertisement

Jaecoo, sektörün aklını çelecek

Çinli otomotiv markası Jaecoo, Türkiye’ye giriş yapmak için yılın ikinci yarısını bekliyor. Markanın ilk şehirli off-road modeli Jaecoo 7’yi yollara çıkarmaya hazırlanan Jaecoo, gelişmiş sürüş destek sistemleriyle otoyoldaki konforu arazinin zorlu şartlarına taşıyacak. 

 

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, otomotiv gazetecileri ile bir araya gelerek Chery Grubu’nun ülkemizdeki ikinci markası olacak olan ve yılın ikinci yarısında satışa sunulacak olan Jaecoo 7’yi tanıttı. Jaecoo 7 modelinin, bir çok kullanıcının aklını çeleceğini söyleyen Ahu Turan, "Büyük bir titizlikle tasarlanan Jaecoo 7, gerek karakteristik “tetris formlu” farları gerek köşeli dış tasarım hatlarıyla gerekse gizli kapı kolları ve kullanışlılığıyla etkileyici bir tasarım bütünlüğüne sahip. Jaecoo 7 kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş seçenekler sunarken, üstün performansıyla off-road SUV pazarında yeni bir trende öncülük edecek" dedi.

 

Sektör ile ilgili de yorum yapan Ahu Turhan, "Geçen sene otomotiv pazarı açısından çok güzeldi. Biz de o pazara yetişmeye gayret ettik. Mevcut pazar dinamikleri doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biz çok hedef koymayı sevmiyoruz, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Elektrikli araçlar konusunda acele etmediklerini belirten Turhan, "Yeni bir marka olduğumuz için odaklandığımız ürünlerde 3 tane SUV ve pazarın tercih ettiği motor seçeneğiyle geldik. Henüz bir yılımızı yeni tamamladık, 3 otomobilimizin de tüketicilerimiz tarafından beğenilmesi, benimsenmesi ve daha geniş kitlelere ulaşabilme heyecanımız hala devam etmekte.

 

Bu sürede de tabii Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni normlar ne oluyor, kurallar ne oluyor, müşteri tercihleri ne oluyor bunlara odaklanıyoruz. Bunlar oturduğunda ve biz daha hazır olduğumuzda bahsettiğiniz yeni teknolojileri de elbette Türk tüketicisi ile buluşturmak isteriz" dedi.