Hem göze, hem cebe hitap ediyor

Türkiye satılan en uygun fiyatlı 7 kişilik araç olan Dacia Jogger, Iğdır Tuzluca Mağaraları’ndan Kars’a, buradan da Türkiye’ye doğru yola çıktı. Dacia Jogger, ailelerden macera tutkunlarına kadar herkese hitap eden özelliklere sahip bir otomobil.

 

Dacia’nın maceraya hazır hayat tarzını temsil eden yeni 7 kişilik yeni modeli Jogger, Türkiye yollarına çıktı. Iğdır’da 12 bin metrekarelik bir alana yayılan Tuzluca Mağaraları’nda başlayan Dacia Jogger lansmanı Kars Katerina Sarayı’nda son buldu. Dijital sanat gösterileriyle Dacia dünyasının merkezine dönüşen mağaranın duvarlarında markanın yenilenen yüzü ve felsefesi sahnelendi. Mağaranın içerisinde yapılan toplantı ve yöresel lezzetlerden oluşan 7 çeşit gastronomi deneyiminden sonra, yine mağaranın içerisine konuşlandırılan 7 kişilik Dacia Jogger’larla köy yollarından geçerek Kars’a vardık. 

 

İSME ÖZEL JOGGER

 

Dacia Jogger’ın ilk sürüşlerine bölgenin gizemli coğrafyası ev sahipliği yaptı. Mağara içinde yapılan sürüş ile başlayan; doğa harikası Gökkuşağı Tepeleri, Aras Nehri kıyıları ve Ani Harabeleri’ni de kapsayan, kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı rotalarda aracın sürüş kabiliyetlerine odaklanıldı. Tüm detaylarında kişiselleştirmelerin düşünüldüğü lansmanda, her bir Dacia Jogger isme özel hazırlanırken, maceraya çağıran bisiklet, kayak takımları ve port bagaj gibi aksesuarlarla donatıldı.

 

'HEPSİ BİR ARABA'

 

Dacia Jogger tanıtım toplantısında konuşan MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, "Dacia Jogger; bir Station Wagon’un uzunluğu, bir MPV'nin genişliği ve bir SUV aracın karakteri olmak üzere her sınıfın en iyi özelliklerini bir araya getiriyor. Bu yüzden ‘hepsi bir araba’ diyoruz. Dacia Jogger pazardaki en ulaşılabilir 7 koltuklu seçenek olacak. Bunun yanında güçlü ve dayanıklı olması, genişliği ve iç mekânın modüler kullanımıyla sürücü hem de yolculara konforlu bir deneyim sunuyor” dedi.

 

ULAŞILABİLİR FİYATI DİKKAT ÇEKİYOR

 

Dacia Jogger, TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G olmak üzere iki farklı motor tipiyle sunuluyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğu kullanılan yeni TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin enjeksiyonuna sahip. 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen en güçlü Jogger motoru TCe 110 bg, maksimum 200 Nm tork değeri sunarken, sürüş performansıyla düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu bir arada elde ediyor.

 

Öte yandan Dacia, tarihindeki ilk hibrit motoru, 2023 yılında tüm dünyada Jogger ile sunacak.  Jogger, 545 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarıyla bugün itibariyle Türkiye’nin dört bir yanındaki Dacia yetkili satıcılarında tüketicilerle buluşacak.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU / IĞDIR-KARS

 

 

DACİA JOGGER’UN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

 

- Sadece birkaç adımla şekil değiştiren modüler tavan barları, 80 kg’a kadar port bagaj, bisiklet ve kayak takımları gibi yükleri taşıyabiliyor.

- 8 inç dokunmatik multimedya ekranı.

- Versiyona bağlı olarak 70 mm’ye kadar uzanan uçak tipi servis masaları ve bardak tutucular.

- Isıtmalı ön koltuklar.

 

- Uygulama indirilerek kullanılan Media Control sistemi.

- 7 kişilik kullanıldığında 212 litre, üçüncü sıra koltuklar tamamen çıkarıldığında ise 631 litre bagaj hacmi sağlıyor.

- Farklı konfigürasyonlar sayesinde kullanıcılar, bebek arabası, bavul ya da bisiklet gibi birçok eşyasını kolayca araca yerleştirebiliyor.

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU / IĞDIR-KARS

 

Dacia Jogger, ÖTV matrah güncellemesi kararının ardından lansmana özel fiyatı 545 bin lira olarak aşağı yönlü revize edildi. Düzenleme öncesi Jogger’ın fiyatı 577 bin liradan başlıyordu.