Bakımlı araçlar tasarruf sağlıyor

Uzun yol öncesinde özellikle araçların fren, akü ve lastiklerinin güvenilir biçimde kontrol edilmesi, yağ seviyeleri ve suyunun gözden geçirilmesi güvenli bir yolculuk için ihmal edilmemesi gereken noktaların başında geliyor. Rabam, Car Services uygulamasıyla, araçları belirtilen adresten alıyor, gerekli bakım ve muayene sürecini tamamlayarak adrese teslim ediyor. 

 

Bayram tatiline sayılı günler kalmasıyla tatil hazırlıkları da hız kazanıyor. Tatilin keyifli geçmesi için tatil organizasyonu kadar ulaşımın güvenliliği de büyük önem taşıyor. Tatile ayrılan zamanının sanayi aramak ve servis beklemekle geçmemesi, yollarda kazalara davetiye çıkarılmaması adına uzun yolculuk öncesi araç bakımı yaptırmak ihmal edilmemesi gereken noktaların başında geliyor. 

 

Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi toplam 7 alanda 50’den fazla hizmet sağlayan Rabam, Car Services uygulamasıyla araçları belirtilen adresten alıyor, gerekli muayene sürecini tamamlıyor ve adrese teslim ediyor. Bu sayede müşterilerine kolay hizmet alımı ve zaman tasarrufu sağlıyor. 

 

‘’Araç bakımı yaptırmak tercih değil gereklilik’’

 

Uzun yol öncesi sürücülerin dikkat etmesi gereken noktalara dair bilgilendirmede bulunan Rabam CEO’su Murat Günay, “Tatil zamanlarında uzun yola çıkacaklar için araç bakımı yatırmak tercihten öte bir gerekliliktir. Tatile ayrılan kısıtlı günlerde yolda kalmamak, araç arızalarıyla uğraşmamak ve çok daha önemlisi kazalara sebebiyet vermemek için araç bakımı asla ihmal edilmemelidir. Sağlıklı bir yolculuk için araçların periyodik bakımı, lastik kontrolü ve fren kontrollerinin muhakkak yaptırılması gerekir. Ayrıca muayene eksikliğinden dolayı tatil yolundaki polis kontrollerinde araçlar bağlanabilir. Bir diğer açıdan da bakım yapılmayan araçlar, motor verimliliğini kaybeder ve yakıt tüketimini de artırır. Bu durum da araç sahiplerine ek maliyet yükü getirir.‘’

 

‘’Şeffaf fiyat politikamız en önemli önceliğimizi oluşturuyor’’

 

Yakın zamanda hizmete açtıkları Car Services uygulaması hakkında bilgi veren Günay, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘’Araç bakımını müşterilerimiz için çok daha konforlu ve zamandan tasarruflu hale getirmek adına araçları istenilen adresten alıp bakımını yaparak adrese teslim ediyoruz. Araç sahiplerine hızlı bir bakım hizmeti sunarken, şeffaf fiyat politikamız en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Zeytinburnu ve Yenibosna’daki Car Services noktalarımızda bakım, onarım ve kaporta gibi işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Rabam müşterisi olmayan araç sahiplerine de bu noktalarda hizmet veriyoruz.”