Krediyle araç alacaklar dikkat!

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2023’ün ilk 7 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 63,1 oranında artarak 668 bin 828 adet olarak gerçekleşti. Bu dönemde, 516 bin 288 adet otomobil, 152 bin 540 adet de hafif ticari araç satıldı. Sıfır otomobil satışları rekor üstüne rekor kırarken, Ticaret Bakanlığı’nın fahiş fiyatların önüne geçmek adına aldığı tedbirler sonucu 2. el araç alım satımlarında yavaşlama başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) yayınladığı haftalık bültene göre taşıt kredisi tutarı Temmuz 2022'de 25 milyar 613 milyon lira iken, bu yıl Temmuz’da 85 milyar 457 milyon liraya çıktı. Bütçeleri yeni bir araç almaya yeterli olmayan çok sayıda tüketici, yükselen faiz oranlarına rağmen finansman desteğine yöneliyor. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com, taşıt kredisi kullanacaklara masraflarını azaltacak hesaplı Kredi Hayat Sigortası fırsatı sunuyor. olayinkolayi.com sitesini ziyaret edenler, taşıt kredileriyle uyumlu hayat sigortası poliçelerini, bankalara oranlara yüzde 40’a varan avantajlarla yaptırabiliyor. 

 

 

Sıfır ya da ikinci el araç almayı düşünen tüketiciler, ihtiyaçları olan finansman kaynağı için “Ne kadar kredi kullanabilirim?”, “Kredi faizi ne olur”, “Dosya masrafları ne tutar?” gibi sorulara da yanıt arıyor. olayinkolayi.com sitesini ziyaret edenler, gelirlerine göre çekebilecekleri kredi miktarını, seçtikleri krediye uygun Kredi Hayat Sigortası teklifini ve kredi dosya masraflarını tek ekranda kolayca hesaplayabiliyor. Bankalardan kredi listeleme işlemlerini tamamlayan tüketiciler, olayinkolayi.com üzerinden, seçtikleri bireysel kredi teklifine uygun Kredi Hayat Sigortalarını, piyasaya göre oldukça avantajlı fiyatlara yaptırabiliyor. 

 

 

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformu,  hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle, müşterilerinden gelen soruları asistanları aracılığıyla cevaplıyor.