Yeni MINI John Cooper Works

YEN─░L─░K / 2021-05-01 01:30:08

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü oldu─ču MINI, yüksek performans modeli MINI John Cooper Works’ü yeniledi. Yeni MINI John Cooper Works, heyecan veren yüksek performans sürü┼č dinamiklerini lüks ve konforla birle┼čtiriyor.

 

 

Yar─▒┼č pistlerinden ald─▒─č─▒ miras─▒ ┼čehrin caddelerine ta┼č─▒yan MINI’nin ikonik modeli MINI John Cooper Works, farkl─▒ tasar─▒m─▒ ve lüks donan─▒m─▒yla art─▒k çok daha iddial─▒. Yeni MINI John Cooper Works genlerinden gelen yar─▒┼čç─▒ karakterini korurken, yüksek standart donan─▒mlar─▒yla ayn─▒ zamanda çok daha konforlu ┼čehir sürü┼čü vadediyor.

 

STANDART DONANIMDA YEN─░ B─░R E┼×─░K

Yeni MINI John Cooper Works yenilenen tasar─▒m─▒ ve sürücü asistan─▒ donan─▒mlar─▒yla yüksek performans─▒n yan─▒ s─▒ra son derece güvenli bir sürü┼č deneyimi sunuyor. Direksiyon ─▒s─▒tmas─▒, ┼×eritten Ayr─▒lma Uyar─▒s─▒, Fren Fonksiyonlu H─▒z Sabitleyici ve Park Mesafe Kontrolü, Yeni MINI John Cooper Works'ün standart donan─▒mlar─▒ aras─▒nda yer al─▒yor.

 

Yeni MINI John Cooper Works standart olarak gelen siyah panel tasar─▒m─▒na sahip 8,8 inç dokunmatik bilgi-e─člence ekran─▒yla da dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan orta gösterge ekran─▒ araç ayarlar─▒n─▒n, ses i┼člevlerinin ve navigasyonun kontrolünü yapan yeni bir i┼čletim sistemine sahip. Uygulamalar─▒ daha da sezgisel hale getiren yeni i┼čletim sistemiyle dokunmatik ekranda bir kayd─▒rma hareketi ile seçilebilen Canl─▒ Pencere Ö─čeleri de ilk kez sunuluyor.

 

Bilgi-e─člence ve gösterge ekran─▒ iki farkl─▒ renkte ki┼čiselle┼čtirilebiliyor. "Lounge" modunda, ekran yüzeyleri rahatlat─▒c─▒ mavi ve turkuaz tonlar─▒nda görünürken, "Sport" modunda ekran arka planlar─▒ k─▒rm─▒z─▒ ve antrasit renge geçiyor. Ekranlar─▒n renk seçenekleri Yeni MINI John Cooper Works'te standart olan MINI Sürü┼č Modlar─▒na ba─članabiliyor. Bu sayede “Sport” sürü┼č modu etkinle┼čtirildi─činde, gaz pedal─▒, direksiyon özellikleri, amortisör ve vites seçim özellikleriyle ayn─▒ anda ekran rengi de de─či┼čebiliyor. 

ÇARPICI VE SPORT─░F TASARIM

MINI’nin güncel tasar─▒m diliyle ┼čekillenen Yeni MINI John Cooper Works, ön tarafta yuvarlak LED farlar ve a┼ča─č─▒ya do─čru uzanan alt─▒gen radyatör ─▒zgaras─▒yla dikkat çekiyor. Geni┼čletilmi┼č motor so─čutma kanallar─▒, otomobilin sportif görünümüne katk─▒ sa─člarken, ayn─▒ zamanda fren sisteminin optimum s─▒cakl─▒kta kalmas─▒na yard─▒mc─▒ oluyor. Yeniden tasarlanan difüzör ve arka rüzgarl─▒k hava ak─▒┼č─▒n─▒ kontrol ederek, Yeni MINI John Cooper Works’ün yere daha sa─člam basmas─▒n─▒ sa─čl─▒yor. 

 

SAF PERFORMANS SUNAN TW─░NPOWER TURBO MOTOR

Yeni MINI John Cooper Works'ün yar─▒┼č uzmanl─▒─č─▒yla geli┼čtirilen 2,0 litrelik motoru TwinPower Turbo teknolojisiyle, 231 hp güç ve 320 Nm tork sunuyor. 8-ileri Steptronic Sport ┼čanz─▒manl─▒ Yeni MINI John Cooper Works 0-100 km/sa h─▒zlanmas─▒ için sadece 6,1 saniyeye ihtiyaç duyuyor.

 

 

YEN─░ ADAPT─░F SÜSPANS─░YON ─░LE HEM YOLDA HEM P─░STTE ÜSTÜN YOL TUTU┼×

 

Yeni MINI John Cooper Works'ün sportif süspansiyon ayar─▒, sadece yar─▒┼č pistindeki h─▒zl─▒ sa─č-sol kombinasyonlar─▒nda de─čil, ayn─▒ zamanda dolambaçl─▒ ┼čehir trafi─činde de heyecan veren çevik yol tutu┼čuna katk─▒da bulunuyor. Frekans seçimli amortisör teknolojisi ile sportiflik ve sürü┼č konforu aras─▒nda optimize edilmi┼č bir denge sa─člayan Adaptif Süspansiyonun yeni bir versiyonu da art─▒k bir seçenek olarak MINI tutkunlar─▒na sunuluyor. Yeni MINI John Cooper Works'ün, yenilenen Adaptif Süspansiyonu eskisine göre yüzde ondan daha fazla sönümleme gücüyle çal─▒┼č─▒yor.

 

─░ki adet 85 milimetre paslanmaz çelik egzoz borusuna sahip spor egzoz sistemi, heyecan verici sesiyle Yeni MINI John Cooper Works’ün yüksek performans─▒na e┼člik ediyor. Uzman fren üreticisi Brembo ile i┼č birli─či içinde geli┼čtirilen spor fren sistemi standart donan─▒m─▒n bir parças─▒ olurken, ön tekerleklerde dahili havaland─▒rmal─▒ disklere sahip dört pistonlu Yeni MINI John Cooper Works logosunu ta┼č─▒yan k─▒rm─▒z─▒ fren kaliperleri, otomobili en k─▒sa mesafede durdurma görevini ba┼čar─▒yla yerine getiriyor. Standart olarak sunulan 18 inç Circuit Spoke ala┼č─▒m jantlar otomobilin d─▒┼č tasar─▒m ögelerini peki┼čtiriyor.