VW POLO: KÜÇÜK SINIFIN ÖNCÜLERİNDEN

TEST SÜRÜŞÜ / 2018-05-20 15:14:07

Küçük sınıfın iyileri arasında adından bahsettiren VW Polo, zengin ürün gamıyla yine severlerini mutlu ediyor. Başarılı bir geçmişe sahip olan Volkswagen, yepyeni teknolojileriyle yeniliklerine devam ediyor.

 

Yenilenen Polo, şık ve dikkat çeken tasarımı ile büyük beğeni kazanıyor. Tasarımı olduğu kadar performansından da ödün vermeyen VW Polo, dopdolu donanımı ile de başarısını kanıtlıyor. 

 

VW Polo, önceki nesline göre daha uzun, alçak ve daha geniş bir yapıya kavuştu. Altıncı nesilde artan boyutlar kompakt sınıfa yaklaşırken tasarımıyla da ağabeyi VW Golf'u andırıyor. 

 

VW Polo'nun artan dingil mesafesi ön ve arka koltuklardaki diz mesafesinde de artış sağlıyor. Tüketicisine daha kullanışlı bir yaşam alanı sunuyor. İç mekânda kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği çok başarılı. VW Polo yeni nesille birlikte motorları da yenilendi. 1.0 TSI 95 HP, 1.6 TDI 80 HP ve 1.6 TDI 95 HP yeni motor seçenekleri. 1,0 lt 75 HP de selefinden gelen benzinli motor seçeneği bulunuyor. 

 

VW Polo'nun performansı çok başarılı. Küçük hacimli motor olmasına rağmen şanzımanla uyumu sayesinde sürücüsünü olduğundan daha güçlü hissettiriyor. 

 

Vites değişimleri oldukça hızlı ve sarsıntısız gerçekleştiriyor. Bu durum sürücünün araç kullanma keyfini de arttırıyor. Küçük yapısı sayesinde şehiriçi kullanımlarında büyük pratiklik sunuyor. 

 

Genel olarak sürüş dinamiklerini değerlendirdiğimizde VW Polo'nun konforlu bir yapıda, küçük sınıf rakipleri karşısında da sürücüyle iletişiminin iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz. 

 

Markanın verdiği başarılı imaj sayesinde arkasına aldığı rüzgâr ile küçük sınıfta iyi noktalara geleceği kanısındayım.