Türk Çek dostluk derneği için büyük adım

GÜNCEL / 2019-09-20 16:46:50

Çekya İstanbul Başkonsolosu Petr Mares’in görev süresinin dolmasının ardından bu göreve atanan Jiri Cistecky,  Yüce Auto Skoda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce tarafından yemekte ağırlandı. 

 

Çek markası Skoda’nın Türkiye distribütörü Yüce Auto A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, yeni Başkonsolosa görevinde başarılar dilediklerini belirterek “Geçtiğimiz yıl temellerini attığımız Türk-Çek Dostluk Derneği’nin geleceği hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Geçtiğimiz günlerde Çekya Başbakanı Andrej Babis’e bu konuda ayrıntılı olarak bilgi vermiş ve desteğini almıştık. Yeni Başkonsolos Jiri Cistecky’i de bu girişimi yerinde bularak desteklerini belirtti” dedi.  Yüce, Türk-Çek Dostluk Derneği’nin ile ticaret, sanat, eğitim, spor ve kültürel alanlarda en üst düzeyde işbirliğini hedeflediğini de sözlerine ekledi.  

 

Çekya’nın Yeni İstanbul Başkonsolosu Jiri Cistecky de yaptığı konuşmada iki ulus arasında geçmişe dayanan dostluk ve işbirliğinin kendi görev süresi içinde en üst seviyeye ulaşması için büyük gayret göstereceğini kaydederek “Türk-Çek Dostluk Derneği ile temeli sağlam olan dostluğu ileriye taşıyacağından eminim” şeklinde konuştu. 

 

Yüce Auto Skoda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce’nin Jiri Cistecky onuruna verdiği yemeğe Yüce Auto Skoda A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Ali Yüce ve Nazmi Akıman da katıldı.