Skoda, yeni Fabia ile hedeflerine ulaşacak

YENİLİK / 2021-05-10 00:20:35

Skoda, B segmentindeki popüler modeli Fabia’nın dördüncü neslini, online olarak gerçekleştirilen dünya prömiyeriyle tanıttı.

Skoda, küçük sınıftaki modeli Fabia'yı tanıttı. Segmenti içerisinde en geniş otomobil olan Fabia, artırılmış konfor özellikleri, birçok gelişmiş güvenlik ve asistan sistemleriyle birlikte iddiasını daha da artırdı. Modüler MQB-A0 platformu üzerine yapılan yeni araç, 22 yılda 4.5 milyondan daha fazla satış adedine ulaştı.

 

Fabia, Octavia’nın ardından en çok üretilen Skoda modeli olma unvanıyla da öne çıkıyor. Yeni Fabia’nın satış ve pazar payı hedeflerine ulaşmada önemli bir rol oynayacağını belirten Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Skoda pazara sunduğu her yeni modelde markanın tasarım, donanım ve teknolojindeki geldiği noktayı gözler önüne sermekte ve her yeni modelinde bu ayrıcalığını hissettirmektedir.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar

 

Dünya lansmanı yapılan yeni aracın da sunduğu mükemmeliyetçilik felsefesinin ülkemizde de beğenileceğine eminiz. 2021 yılının ilk 4 ayında 12 bin 42 adetle binek otomobil pazarında yüzde 5.9 pazar payı ile en çok satan ilk 5 marka arasında yer almamız da markamızda yaşanan bu değişim ve gelişimi göstermektedir. Yeni Fabia da gerek tasarımı gerekse özellikleri ile hedeflerimize ulaşmamıza büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

 

KASIM AYINDA TÜRKİYE’DE

 

Başar, “2021 yılında 7 modelimizle 40 bin adetlik bir satış hedefimiz bulunuyor. Kasım ayında Türkiye pazarına sunmayı planladığımız yeni Fabia’nın asıl katkısını 2022 yılında hissedeceğiz. Markamızın uzun vadeli hedefi olan yüzde 7 pazar payı ve ilk 5 marka arasında olma hedefinin dönüm noktası 2021 yılı olacak.

 

Türkiye’de oldukça önemli bir sınıf olan B segmentinde bizi önemli adetlere ulaştıracak ve birçok müşteriyi Skoda markasıyla tanıştıracaktır. Yılın ikinci yarısında satışa sunacağımız yenilenen Kodiaq ve yeni Fabia modellerimiz ile 2022 yılını şimdiden Skoda yılı olarak ilan edebiliriz” diye konuştu.

 

YENİ NESİL BENZİNLİ MOTORLAR

 

Yeni nesil Fabia’da EVO nesil beş motor seçeneği yer alacak. Her biri Euro 6d emisyon standartlarına uygun olan motorlar, 1.0 litre ve 1.5 litre hacminde. 3 silindirli 1.0 litre motorlar, 65, 80, 95 ve 110 beygir güçlerinde tercih edilebilecek. 1.5 litrelik dört silindirli motor ise 150 beygir güç ve 250 nm torka sahip olacak. Yeni araç, motor seçeneklerine göre 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla eşleştirilecek.