Sedanda yeni oyuncu; Renault Taliant

YENİLİK / 2021-05-24 00:27:07

Renault’nun B-Sedan segmentindeki yeni oyuncusu Taliant, modern tasarım çizgileri, teknolojik donanımları, artırılmış kalite ve konfor unsurlarıyla fark yaratacak.

 

Renault’nun yeni sedan modeli Taliant, yollara çıkmaya hazırlanıyor. Markanın ilk kez Türk tüketicisinin beğenisine sunduğu yeni araç, B-sedan segmentinde pastanın en büyük payını gözüne kestirdi. Fiyat performans otomobili olarak yola çıkmayı hedefleyen araç, Joy ve Touch olmak üzere 2 farklı donanımla pazara sunulacak. Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Renault Taliant, perakende ve filo kullanıcılarını ideal fiyat-performans oranıyla buluşturacak.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş

 

B-Sedan segmenti 2020 yılında Türkiye’de toplam binek pazarından yüzde 2,4 oranında pay aldı. Taliant modelimizin X-Tronic şanzıman ve LPG seçenekleriyle segmentteki en önemli 2 talebe cevap veriyoruz. Rekabetin kısıtlı olduğu bu segmentin yanı sıra Taliant, C sınıfından gelen tüketiciler için de cazip bir seçenek olacak. Türkiye’nin lider otomobil markası olarak, çok yönlülüğüyle öne çıkan yeni modelimizin satış performansımıza ciddi katkı vermesini öngörüyoruz” dedi. 

 

167 BİN 900 LİRADAN BAŞLIYOR

 

Araç, dış tasarım öğeleri sayesinde modern kimliğini vurguluyor. Yeni araç, Renault markasıyla özdeşleşmiş olan C şeklinde farlarla tasarım imzasını ortaya koyuyor. Lansman rengi Ayışığı Gri olan Renault Taliant’ın altı farklı renk seçeneği daha bulunuyor. Donanım seviyesine ve opsiyona göre 15” çelik, 16” çelik ve 16” alüminyum olmak üzere 3 farklı jant seçeneğiyle birlikte geliyor.

Konsoldaki otomatik klima dizaynı, kumanda tuşlarıyla uyum içinde konumlanıyor. Konsolun hemen üzerinde yer alan 8” dokunmatik multimedya ekranı modern unsurlardan biri olarak öne çıkarken, 628 litrelik bagaj hacmi talebi karşılıyor. Aracın başlangıç fiyatı ise 167 bin 900 lira olarak belirlendi.

 

LPG İSTEYENİ DE MUTLU EDECEK  

 

Taliant, X-Tronic şanzımanla sınıfının otomatik vites seçeneğine sahip olan tek modeli. Euro 6D-Full standardına uygun motorlardan 90 beygir güce sahip turbo beslemeli 1.0 litre TCe, 6 ileri manuel ya da X-Tronic şanzımanla sunuluyor. 100 beygir gücündeki ECO LPG motorda ise 6 ileri manuel şanzıman mevcut.

Segmentindeki tek fabrika çıkışlı LPG seçeneği olma özelliğini sürdüren bu motorla Taliant tüketicilere düşük yakıt tüketim maliyeti avantajını sunuyor. Giriş versiyonu olan 5 ileri manuel şanzımanla donatılmış 65 beygir gücündeki SCe motor ise yalnızca Joy ekipman seviyesinde sunuluyor.