Peugeot 508 övgüleri hakediyor

TEST SÜRÜŞÜ / 2016-07-10 14:44:56

Peugeot 508, pazarda çok daha güçlü ve iddialı bir şekilde yoluna devam ediyor. Geçirdiği operasyondan sonra albenisi daha da artan Peugeot 508, 'Aslan' logosunun hakkının veriyor. 

 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU

 

Peugeot 508'in dış tasarımı çok şık.  Gösterişli ve sportif hatlara sahip. Geçirdiği makyaj sonrası daha sert bir görünüme kavuşan Peugeot 508, yeni gündüz farları, ızgarası ve koyu renkli stoplarıyla sınıfının en şık tasarımlı aracı halini almış. 

 

En ince detayına kadar düşünülmüş ve herşey yerli yerine konumlandırılmış. Krom detaylar 508'e bambaşka bir hava katıyor. Araca yan taraftan baktığınızda gözlerinize çarpan ve adeta ben burdayım dercesine tasarlanmış o şık jantları dikkat çekiyor. 

 

Bu farklı tasarlanmış janlar Peugeot 508'e çok farklı bir hava katıyor.

 

Peugeot 508 tasarım ve zengin donanımları ile üst sınıftaki modelleri kıskandırıyor. Dış tasarımdaki tasarım şıklığı ve büyüklüğü iç mekâna da fazlasıyla yansıyor.

 

Peugeot 508'de malzeme ve işçilik kalitesi oldukça yüksek. Kullanılan malzemelerin kalitesi çok iyi. Konsolun tasaramı, kullanımı, görüntüsü gayet iyi. otomobilsahibi Teknolojiden payını fazlasıyla alıyor. İç mekanda sunuluan baş ve diz mesafeleri sınıf standartlarında. Sürücü koltuğu çok rahat. Sürücüsünü iyi sarıyor. Her hangibir görüş sıkıntısı yaşanmıyor.

 

 

Peugeot 508'in kullanımı çok rahat ve keyif verici. Otomotik araç kullanmanın keyfini doya doya yaşıyorsunuz. Hele ki otobana çıktığınızdaki keyif bambaşka. Peugeot 508 adeta kayıyor. 

 

Büyük keyif alıyorsunuz. Sürücüsünü yormuyor. Uzun yolculuklar için biçilmiş kaftan 508. 
 
Aynı zamanda Peugeot 508'in yakıt ekonomisi de mutlu eden bir başka detay. Bu konfor ve performanstan sonra sunduğu yakıt ekononmisi takdire şayan cinsten.
 
 
Kısaca özetlemek gerekirse, Peugeot 508'in yol tutuşuna hayran kalmamak imkânsız. Dopdolu bir araç. Konfor ve keyif kesinlikle kaçınılmaz oluyor. 
 
Bu yeni motor ve donanımı ile özellikle ülkemizde başarılı bir satış grafiğini yakalayacağına benziyor.  Sürüşünden büyük keyif aldığım Peugeot 508, logosuna yakışır 'aslan' gibi güçlü ve dinamik bir sürüş vaad ediyor.