Nissan'dan 'Star Wars' araçları

YENİLİK / 2017-12-04 08:01:14

Japon otomotiv devi Nissan, 'Star Wars: TheLastJedi'filmine özel olarak tasarlanan Star Wars temalı konsept araçlarınıLos Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Konsept araçlar Nissan'ın heyecan uyandıran tasarımının yanı sıra 15 Aralık'ta gösterime girecek olan filmin heyecanını gözler önüne seriyor.

 

Amerika'da Rogue, RogueSport, Altima, Maxima ve TITAN isimleriyle piyasaya sürülen en popüler Nissan modellerinin esas alındığı Star Wars: TheLastJedi temalı konsept araçlarının; renkleri, görünümleri ve filmdeki karakterlerle uyumu Lucasfilm ofisinin sanatçıları tarafından tasarlandı ve geliştirildi. Satın alınması mümkün olmayan her bir konsept araç, savaşkullanımını göstermek için hidro dalgalı grafikler, çevre sesleri ve dış tasarım gibi ekstralar da dahil olmak üzere benzersiz ve sıra dışı bir görünüm sergiliyor.Tasarımlar tamamlandıktan sonra, Burbank, California'daki efsanevi Hollywood araç üreticileri VehicleEffect çizimleri hayata geçirdi. Modeller, Los Angeles Otomobil Fuarı'nda otomobil severler ve Star Wars hayranlarıyla buluştu. 

 

2018 NİSSAN ALTİMA - SPECİAL FORCES TIE FİGHTER

Special ForcesTIE Fighter, Birinci Mertebeden seçkin Özel Kuvvetler pilotlarının kullandığı bir grev savaşçısı. Söz konusu araç Nissan'ın en çok satan sedan modeli Altimaile uyarlandı. Konsept araç First Order Filosunun üyesiyle uyumlu olacak gövde eklentilerine sahip. Araçta en çok dikkat çeken özellik Altima'nın ön camına eklenen Special ForcesTIE Fighter'a ait çok parça kokpit pençesi. Özel jantlar ve gövde kaplaması çift kanatlı uzay aracının tasarımını tamamlarken, her iki yana entegre edilen hoparlörler TIE Fighter'ın sesini simüle ediyor. 

 

2018 NİSSAN MAXİMA - KYLO REN

Maxima'nın mevcut agresif tasarım dili üzerine çizilen bu konsept araç gerçekten de heyecan uyandıran bir sedana dönüşmüş durumda.Tasarımcılar, 4 kapılı spor otomobiliMaxima'nın V formlu burun tasarımını KyloRen'insiyah ve gümüş yüz maskesine dönüştürdüler.Özel bir ön tampon altı spoyleri, heyecan uyandıran motor kaputu, gövde detayları ve dikkat çekici renk tercihi benzersiz bir görsel şölen sunuyor. Proje, KyloRen'inkalkan ve ışın kılıcına gönderme yapmak üzere kırmızı farlarve gövde altı aydınlatmasıyla tamamlanıyor.

 

2018 NİSSAN MAXİMA - KYLOREN'S TIE SİLENCE

Hız ve üstün yol tutuş için tasarlanan Nissan Maxima, Star Wars: TheLastJedi filminde görünecek yeni araçlardan biri olan KyloRen'in TIE Silencer'ı canlandırmak için ideal otomobillerden biri. Aracın heybetli kanatlarına entegre edilen lazer toplar ve roket atarlar Kylo karakteriyle mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Ön ızgara, farlar ve kabin içindeki kırmızı aydınlatma aracın görsel etkisini daha da arttırıyor. Doğrudan filmden alınan ses efektleri vurguyu daha da arttırırken konsept otomobilin gerçekçiliğini vurguluyor. 

 

2018 NİSSAN MAXİMA - CAPTAİNPHASMA

First Ordersaflarına katılan CaptainPhasmaMaxima, parlak gümüş zırhla kaplıve filmdeki güçlü kadın karakterin maskesini taşıyor. Burun tasarımı ve motor kaputu el işçiliği ile alüminyumdan üretildi. Yan gövde boyunca uzanan kırmızı hat görsel etkiyi arttırıyor. CaptainPhasmaMaxima aynı zamanda kadının gücünü de simgeliyor. Nissan'ın Maxima ekibi bir kadın mühendis tarafından yönetiliyor. Aracın tasarımcısıbir kadın, aracın marka direktörü bir kadın ve araç galaksideki en zorlu kadın savaşçılarından birinin kullanımı için yaratıldı.

 

2018 NİSSAN ROGUE - POE DAMERON'S X-WİNGWİTH BB-8

Poe Dameron'un X-wing, Yeni Cumhuriyet'in yıldız filosunu, Nissan Roguemodelinin her iki tarafında konumlandırılan geniş sabit kanatlarla yönetiyor.T-70 X-wing yıldız savaşçısında bir çift iticibulunurken, her kanadın ucuna entegre edilen dörtlü lazer topları savaşı hazır bir duruş sergiliyor.Crossover'in üstünde aydınlatmasıyla, hareketiyle ve sesiyle tam boy bir BB-8 astromechdroid otururken, sağlam lastikler direnişin gücünü simgeliyor. 

 

2018 NİSSAN ROGUESPORT - A-WİNG

Hızlı ve çevik. A-winghayat verdiği RogueSportile mükemmel uyum sağlayan bir ekipman. Aracın arkasındaki çift iticiler aydınlatılırken, üzerine monte edilen kanatlar A-wing'intasarımını taklit ediyor.Geniş tabanlı lastikler aracın güçlü duruşunu desteklerken mavi renkli jantlar ise gövdedeki efekti tasarım olarak tamamlıyor. 

 

2018 NİSSAN TITAN AT-M6

AT-M6'nın Star Wars: TheLastJedi'ninen büyük aracı. Bu açıdan bakıldığında TITAN, AT-M6 ile mükemmel bir şekilde örtüşüyor.

Sonuç olarak Nissan ürün gamının en büyük aracı olan TITAN, aynı zamanda sınıfının en yüksek standart güç üretimine sahip aracı olma özelliğine de sahip. Heybetli pikap konsept aracının yükleme alanına monte edilen ve aracın gövdesini mükemmel bir şekilde sarmalayan top, filmdeki First Order robotunun güç ve kudretini mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

 

Gövde rengindeki jantların tasarımı robotun bacak eklemlerini andırırken yerden yüksek yapı da yine robotun bacaklarını çağrıştırmayı amaçlıyor. Araca entegre edilen 5.000 watt gücündeki ses sistemi ise robotun ayak seslerini taklit ediyor. 

 

sponsorlu bağlantılar