MINI Cabrio elektrikleniyor

YEN─░L─░K / 2021-06-01 17:27:00

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü oldu─ču MINI, MINI ELECTRIC’ten sonra ikinci tamamen elektrikli modelini 2025 y─▒l─▒nda tan─▒tmay─▒ planl─▒yor. MINI’nin tamamen elektrikli ikinci modeli, go-kart hissini aç─▒k hava keyfiyle birle┼čtiren yeni nesil MINI Cabrio olacak.

2030 y─▒l─▒nda tüm modellerinin tamamen elektrikli olaca─č─▒n─▒ aç─▒klayan MINI, gelecekteki model skalas─▒ için çizdi─či rotan─▒n merkezine elektrifikasyon stratejisini koyuyor. Bu stratejinin ilk ad─▒m─▒n─▒ ülkemizde de ba┼čar─▒l─▒ sat─▒┼č rakamlar─▒na ula┼č─▒p, Ocak-Eylül 2020 döneminde en çok sat─▒lan tamamen elektrikli otomobil olma ba┼čar─▒s─▒n─▒ gösteren MINI ELECTRIC ile atan MINI, ikinci ad─▒m─▒n─▒ Yeni MINI Cabrio ile atmay─▒ planl─▒yor. Premium küçük s─▒n─▒fta tek üstü aç─▒k dört koltuklu model olan MINI Cabrio’nun ba┼čar─▒ öyküsünü devam ettirmeyi hedefleyen MINI, yeni nesil tamamen elektrikli MINI Cabrio’yu 2025 y─▒l─▒nda tan─▒tmay─▒ planl─▒yor.

 

MINI geçti─čimiz aylarda MINI 3 Kap─▒, MINI 5 Kap─▒ ve MINI Cabrio modellerini kapsaml─▒ olarak yenilemi┼čti. Sürü┼č keyfi ve etkileyici tasar─▒mlar─▒yla dikkat çeken Yeni MINI ailesi 2021 y─▒l─▒n─▒n ikinci çeyre─činde Türkiye’deki MINI tutkunlar─▒yla bulu┼čacak. 

 

HER BE┼× MINI TUTKUNUNDAN B─░R─░ ÜSTÜ AÇIK SÜRÜ┼× KEYF─░N─░ TERC─░H ETT─░

 

1992'de Birmingham'daki ─░ngiliz Otomobil Fuar─▒'ndaki MINI Cabrio prototipi halkta co┼čkulu tepkilere neden olduktan sonra, ilk kez klasik MINI'ye cabrio bir versiyon da eklenmi┼č oldu. Art─▒k MINI hayranlar─▒ tipik MINI sürü┼č keyfini üstü aç─▒k olarak da ya┼čayabiliyordu. Go-kart hissi ve aç─▒k hava keyfini birle┼čtiren MINI'nin üstü aç─▒k dört koltuklu modeli, 2004 senesinde dünyan─▒n en çok sat─▒lan üstü aç─▒l─▒r otomobil olma ba┼čar─▒s─▒n─▒ gösterdi. Dikkat çeken tasar─▒m─▒ ve zengin standart donan─▒mlar─▒yla MINI Cabrio, yakla┼č─▒k otuz y─▒l önce ba┼člayan ba┼čar─▒ öyküsünü sürdürüyor.