Jaguar XE R-Sport 2.0: Duruşu yeter

TEST SÜRÜŞÜ / 2016-04-17 15:55:14

Günümüzde otomotiv sektörü artık sınır tanımıyor. Gerek tasarımları ile gerekse de sunduğu konfor ve performansı ile her kesime, her bütçeye, her amaca uygun araç mevcut. Bazı markalar var ki çıtası oldukça yüksek. 

 

 

Araca binmeden, gaz pedalına dokunmadan o heyacanı yaşatabiliyor. Bunlandan bir tanesi var ki bu hafta yol arkadaşımız oluyor. Tasarım çizgileriyle, duruşuyla, sunduğu konfor  ve performansı ile hatta rengiyle bizim ve görenlerin 'Vay canına' dediği bir otomobilden bahsediyorum.  Evet Jaguar'dan bahsediyorum.
 
 
Jaguar, sahip olduğu asalet ve itibarının yanına koyduğu heyecan verici performansı, konforu, dinamik tasarımı ve sürüşü cezbediyor.
 
 
 
Türkiye'de Borusan Otomotiv çatısı altına geçtikten sonra Borusan'ın markayı öne çıkartmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor. Farklı olmak isteyenlerin tercihi olan Jaguar, XE R-SPORT versiyonu ile performans ve tasarımı birleştiriyor. Jaguar bambaşka bir otomobil. İsminde dahi bir asalet sözkonusu. Jaguar'ı anlatmak için sayfalar yetmez bence. Jaguar kullanmak farklılıktır.
 
 
Akıcı çizgileri, lüks iç tasarımı ve premium saflarında yer alması bu farklılığın ilk akla gelen özellikleri. Sportif tasarımına nereden bakarsanız bakın ben buradayım diyor. Coupe tasarımı sportifliğine ve agresif görünmesine neden oluyor. Buna ek olarak, XE'nin sportif stili Satin Chrome kanatçıklı spor ön tampon, bagaj spoyleri ve R Sport armalı Satin Chrome yan havalandırmalar içeriyor. Unutmadan 18 inç 5 Kollu alaşım jantlar, XE R Sport'un güçlü görünümünü ve sportif karakterini ön plana çıkartıyor. Jaguar XE'nin arka kısmı da aynı şıklık ve sportif tasarımı ile bütünlük içinde bir görüntü sergiliyor. Jaguar XE'nin iç mekânı oldukça şık ve kaliteli. İç tasarımın müthiş konforunu ve ferahlığını anında hissediyosunuz. 
 
 
 
Kaliteli malzeme ve kaplamalar klasik Jaguar işçiliği ile birleşince iç tasarımdaki hava doyumsuz oluyor. İç mekanda herşey yerli yerinde. Rahatsız edici herhangibir unsur yok. Kısaca özetlemek gerekirse Jaguar XE, kendine değer veren, konforlu, performans dolu, gösterişli ve en önemlisi kaliteli bir araç olduğunu söylemeliyim. Tek cümle ile 'park ettiğinizde kendini özleten bir otomobil.' 
 
 
Yavuz MÜFTÜOĞLU