Jaguar I-PACE, tarihe ge├žti

G├ťNCEL / 2019-04-19 18:15:15

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü oldu─ču Jaguar, tamamen elektrikli SUV’u I-PACE ile Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili (World Car of The Year Awards) seçimlerinde Y─▒l─▒n Otomobili büyük ödülü de dâhil üç ödülün sahibi oldu.

 

Jaguar I-PACE, otomotiv sektöründe e┼čine az rastlanacak bir ba┼čar─▒ya imza atarak, Mart ay─▒nda Avrupa’da Y─▒l─▒n Otomobili (Car of The Year 2019) Ödülü’nün ard─▒ndan, Amerika’da gerçekle┼čtirilen Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili Ödülleri’nden 3 önemli ödülle ayr─▒ld─▒. 2019 Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili büyük ödülünün yan─▒ s─▒ra, 2017 y─▒l─▒nda F-PACE’in de kazanm─▒┼č oldu─ču Dünyada Y─▒l─▒n Tasar─▒m─▒ ve Dünyada Y─▒l─▒n En Çevreci Otomobili ödüllerini de almaya hak kazanan Jaguar I-PACE, elde etti─či bu ba┼čar─▒ ile k─▒r─▒lmas─▒ zor bir rekora imza att─▒. 

 

 

ÜÇ ÖDÜLÜ B─░RDEN ALAN ─░LK OTOMOB─░L

 

New York Otomobil Fuar─▒’nda gerçekle┼čtirilen ödül töreninde, 3 büyük ödülü kazand─▒─č─▒ aç─▒klanan Jaguar I-PACE, Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili Ödülleri’nin 15 y─▒ll─▒k tarihinde ayn─▒ anda 3 farkl─▒ dalda ödül alan ilk araç oldu. 24 farkl─▒ ülkeden 86 otomobil gazetecisinin de─čerlendirdi─či Jaguar I-PACE, Avrupa’da Y─▒l─▒n Otomobili seçildikten sadece bir kaç hafta sonra bu 3 büyük ödülü de kazanarak dünyada en çok be─čenilen premium elektrikli SUV oldu─čunu bir kez daha kan─▒tlad─▒. Jaguar I-PACE kazand─▒─č─▒ bu ba┼čar─▒larla birlikte son 1 y─▒lda dünya genelinde 62 ödül almay─▒ ba┼čard─▒.

 

GELECEK V─░ZYONUMUZDAK─░ ─░LK ADIM I-PACE

 

Jürisi prestijli otomobil gazetecilerinden olu┼čan Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili ödüllerini almaktan büyük bir onur duyduklar─▒n─▒ söyleyen Jaguar Land Rover CEO’su Prof. Dr. Ralp Speth, “Destination Zero” vizyonumuzla ç─▒kt─▒─č─▒m─▒z yolda, s─▒f─▒r emisyon, s─▒f─▒r kaza ve s─▒f─▒r trafik s─▒k─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ vizyonumuzla sürekli gelece─če do─čru ilerliyoruz.

I-PACE bu hedefimize ula┼čmam─▒z─▒ sa─člayan ilk ad─▒m─▒m─▒zd─▒. Elektrikli otomobiller henüz ni┼č bir tercih olarak görülürken, Jaguar olarak biz, onu üretmek üzere tasarlamaya ba┼člam─▒┼čt─▒k. S─▒f─▒rdan ba┼člayarak, gerçek bir sürücü otomobili olabilecek bir Jaguar modelini, dünyan─▒n en iyi premium elektrikli otomobilini üretmek için harekete geçtik. I-PACE, 2019 Dünyada Y─▒l─▒n Otomobili, Y─▒l─▒n En ─░yi Tasar─▒ma Sahip Otomobili ve Y─▒l─▒n En Çevreci Otomobili ödüllerini alarak hak etti─či dikkati çekmeyi ba┼čard─▒. I-PACE’i ortaya ç─▒karan ekibe tutkular─▒ ve geli┼čtirdikleri bu muhte┼čem araç için te┼čekkür ediyorum.”