Hyundai Elantra, fark yaratacak

GÜNCEL / 2019-06-17 12:32:41

Güney Koreli markanın C segmenti modeli olan Elantra yenilendi. Satışa sunulduğu 1990 yılından bu yana 11 milyondan fazla satış yapan Elantra, yeni versiyonuyla ülkemize de ayak bastı. 

 

Tasarımı tamamıyla değişen otomobil ülkemizde ilk etapta 1.6 litrelik MPI kodlu motorla satın alınabilecek. 6 ileri düz ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri bulunan yeni Elantra'nın satış fiyatı 123 bin 500 TL.Geçtiğimiz yılın sonunda makyajlanan Elantra, yeni nesil basamaklı ızgarası, üçgen formdaki geriye doğru uzayan LED farlar ve aynı şekilde çekik bir gözü andıran LED stoplarıyla da ilgi çekici bir duruş sergiliyor. Ayrıca, LED farların içerisine yerleştirilen gündüz farları da hem sürüş güvenliği hem de tasarım anlamında Elantra'ya katkı sağlamış.

Hyundai Assan, Yeni Elantra'da 7 Yıl garanti seçeneğini sunmaya devam ediyor. Bunun haricinde dileyen kullanıcılar, sürüş alışkanlıklarına göre herhangi bir ek ücret ödemeksizin garanti sürelerini kendileri de seçebilecekler. 2 yıl/60.000 km yasal garantiye ilaveten araç satışından itibaren 3 yıl/sınırsız km, 5 yıl/100.000 km veya 7 yıl/80.000 km'ye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanabiliyor.

 

'BİZİM İÇİN ANLAMLI BİR MODEL'

 

Makyajlı olarak satışa sunulan yeni model ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, “Tüm dünyada en fazla bilinen Hyundai modeli olan Elantra modelimiz bizim için de çok anlamlı bir yere sahip. Hyundai Assan’ın Türkiye’de satışa sunduğu ilk modellerden biri olan Elantra, ülkemizde 29 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen oldukça beğenilen bir modelimiz.

Bugüne kadar 11 milyondan fazla satış başarısı gerçekleştiren Elantra modelimizle biz de ülkemizde sedan segmentine katkıda bulunacağız. Özellikle kalabalık aileler ve sedan modellerden hoşlanan tüketiciler için benzinli motorumuzla ön plana çıkacağız” dedi.