Ferrari'den yılın ikinci dublesi

MOTORSPORLARI / 2017-08-01 11:28:41

Scuderia Ferrari, 2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 11'inci ayağı olan Macaristan Grand Prix'sinde sezonun ikinci dublesini yaparak büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonluğun en iddialı isimlerinden Scuderia Ferrari pilotu Sebastian Vettel damalı bayrağa ilk ulaşan isim olurken, ikinci sırada takım arkadaşı Kimi Raikkonen yer aldı. Scuderia Ferrari için mutlaka puan toplaması gereken Macaristan'ı duble yaparak bitiren Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen, takımlar klasmanında 43 puanın sahibi olarak Scuderia Ferrari'yi 318 puana taşıdı. 

 

 

Bu yıl kuruluşunun 70. yılını kutlayan Ferrari, F1 tarihine daha şimdiden damgasını vuran SF70H kodlu yeni yarış otomobiliyle Macaristan Grand Prix'nin en hızlısı oldu. Yarışın başlangıç anından itibaren ilk iki sırayı koruyan Scuderia Ferrari, Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen'in damalı bayrağı ilk iki sırada görmesiyle duble yaptı. Bu sezon başarılı bir performans ortaya koyarak şampiyonluğun en iddialı ismi olan Sebastian Vettel, Macaristan Grand Prix ile birlikte 4'üncü yarışını kazandı. Bu sonuçlarla pilotlar klasmanında 202 puana ulaşan Vettel zirvedeki yerini korumuş oldu. Scuderia Ferrari, takımlar şampiyonasında ise Macaristan'da elde ettiği 43 puanla 318 puana ulaşarak zirveye bir adım daha yaklaştı. 

 

Hafta sonunun en hızlı takımı olan Scuderia Ferrari, antrenman turlarından itibaren Macaristan Grand Prix'sinde zirveyi bırakmadı. Monaco'nun ardından ikinci kez duble zafere ulaşan Scuderia Ferrari, bu sonuçlarla sezon arasını başarılı bir şekilde tamamladı. Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 12'nci ayağı dört haftalık aranın ardından 27 Ağustos'ta Belçika'da gerçekleştirilecek.

 

 

 

sponsorlu bağlantılar