Elektrikli yeni Toyota Proace City sahnede

G├ťNCEL / 2021-05-15 00:05:11

Toyota, hibrit ba┼čta olmak üzere çevreci ve alternatif yak─▒t enerji kaynaklar─▒n─▒ otomobillerine ta┼č─▒rken, hafif ticari araç segmentinde de s─▒f─▒r emisyonlu seçeneklerini art─▒r─▒yor. Yeni Toyota Proace CITY Electric, Avrupa’da yüksek sat─▒┼č adetleri olan kompakt van segmentinde güçlü bir model olarak öne ç─▒kacak. 2021’in son çeyre─činde ilk olarak Avrupa’da; Norveç, Fransa, Hollanda, ─░sviçre ve ─░ngiltere’de sat─▒┼ča sunulacak Proace CITY Electric daha sonra kademeli olarak di─čer pazarlardaki yerini de alacak. 

Yeni elektrik motorlu hafif ticari araç, hem panel van hem de 5 ya da 7 ki┼čilik Proace CITY versiyonlar─▒yla sunulacak. Kullan─▒c─▒n─▒n tercihine göre 4.4 metrelik standart ve 4.75 metrelik uzun dingil mesafeli versiyonlar da model ürün gam─▒ içinde yerini alacak. 

Pratiklik konusunda da iddial─▒ olan Proace CITY Electric, konvansiyonel Proace CITY modellerinin yükleme kapasitesine ula┼č─▒yor. Buna göre elektrikli versiyonlarda 800 kg yükleme ve 750 kg çekme kapasitesini mü┼čterilerinin kullan─▒m─▒na sunacak. 

Tüm Proace CITY Electric modelleri 136 HP güç (100 kW) üreten elektrik motoruna ve önden çeki┼čli sürü┼če sahip. 50 kWh kapasiteli batarya ile birlikte tek ┼čarjla 280 km civar─▒nda menzile ula┼č─▒l─▒rken arac─▒n maksimum h─▒z─▒ ise 135 km/s olarak aç─▒kland─▒. Güç modu aç─▒k oldu─čunda 0-100 km/s performans─▒ 11.2 saniye olan Proace CITY Electric, hafif ticari araç s─▒n─▒f─▒nda performans beklentilerini de kar┼č─▒lamay─▒ ba┼čar─▒yor. 

Filolar ve küçük ölçekli i┼čletmeler için güvenilir bir tercih olarak öne ç─▒kan Proace CITY Electric, ayn─▒ zamanda Avrupa genelinde giderek artan dü┼čük ve s─▒f─▒r emisyonlu bölgelerde kullan─▒labilmesiyle de ideal bir çözüm sunacak. 

 

Proace CITY Electric, Toyota’n─▒n 2025’te Avrupa’da s─▒f─▒r emisyonlu araç sat─▒┼č oran─▒n─▒ marka içerisinde yüzde 10’dan fazlaya ç─▒karma hedefinin de bir parças─▒ olacak.