BMW 2 Serisi Gran Coupe

G├ťNCEL / 2019-10-21 11:41:34

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü oldu─ču BMW’nin kompakt segmentteki en yeni temsilcisi BMW 2 Serisi Gran Coupe yüzünü gösterdi. BMW’nin 7 y─▒l önce ba┼člatt─▒─č─▒ Gran Coupe ak─▒m─▒n─▒n son temsilcisi olan BMW 2 Serisi Gran Coupe, BMW'nin sahip oldu─ču dinamizmi estetik ve duygulara hitap eden bir tasar─▒m ile birle┼čtiriyor.

 

4 kap─▒l─▒ coupe formu ile oldukça sportif bir tasar─▒ma sahip olan BMW 2 Serisi Gran Coupe, alçak tavan çizgisine ra─čmen iç mekânda sundu─ču geni┼č ve fonksiyonel ya┼čam alan─▒ ve teknolojik özellikleri ile segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri olacak. 2020 y─▒l─▒ Nisan ay─▒ndan itibaren Türkiye’de yollarla bulu┼čacak olan BMW 2 Serisi Gran Coupe’de 1.5 litre hacminde 3 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri görev yapacak. 

 

ÇERÇEVES─░Z KAPILAR

Kas─▒m ay─▒nda düzenlenecek Los Angeles Otomobil Fuar─▒’nda dünya tan─▒t─▒m─▒ yap─▒lacak olan 2 Serisi Gran Coupe’nin öne ç─▒kan özellikler aras─▒nda, dinamik olarak gerilmi┼č siluet, çerçevesiz kap─▒ camlar─▒ ve bagaj kapa─č─▒n─▒n ortas─▒na kadar uzanan stop lambalar─▒ dikkat çekiyor. Markan─▒n bir simgesi haline gelen far tasar─▒m─▒ ve geni┼č böbrekleri ile bir BMW oldu─čunu hissettiren BMW 2 Serisi Gran Coupe, standart olarak sunulan LED farlar─▒ ile dikkat çekici bir ön yüze sahip. 4,526 milimetre uzunlu─čundaki 2 Serisi Gran Coupe’nin geni┼čli─či 1,800 milimetre yüksekli─či ise 1,420 milimetre. Sportif tasar─▒m─▒na ra─čmen 2.670 milimetrelik dingil mesafesi sayesinde iç mekânda da oldukça geni┼č bir kullan─▒m alan─▒ sunuyor. Ayr─▒ca 430 litrelik bagaj hacmi de geni┼č yük e┼či─či sayesinde e┼čya yükleme s─▒ras─▒nda kolayl─▒k sa─čl─▒yor. Arka koltuklar─▒n yat─▒r─▒lmas─▒yla bu alan daha da geni┼čletilebiliyor. 

 

BENZ─░NL─░ VE D─░ZEL MOTOR SEÇENEKLER─░

 

BMW’nin önden çeki┼čli platformu üzerinde geli┼čtirilen BMW 2 Serisi Gran Coupe, sahip oldu─ču teknolojik yeniliklerin ço─čunu Yeni BMW 1 Serisi’nden al─▒yor. BMW 2 Serisi Gran Coupe’de biri benzinli di─čeri dizel olmak üzere 3 silindirli iki farkl─▒ motor seçene─či görev alacak. BMW EfficientDynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorlar─▒n ilkini 116 bg güç ve 270 Nm tork üreten BMW 216d Gran Coupe olu┼čturuyor. BMW 218i Gran Coupe’deki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçene─či ise 5.2 litreye kadar inen karma yak─▒t tüketimi ile 140 bg güç ve 220 Nm sunarak 0’dan 100’e 8.7 saniyede ula┼č─▒yor. Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri çift kavramal─▒ Steptronic ┼čanz─▒man standart olarak sunuluyor. 2 Serisi Gran  Coupe’nin zirvesini ise M235i xDrive temsil ediyor. BMW M235i xDrive dört tekerlekten çeki┼č sistemi, mekanik Torsen s─▒n─▒rl─▒ kayd─▒rmal─▒ diferansiyel sistemi, M Sport direksiyon kutusu ve M Sport frenleri ile serinin en güçlü versiyonunu olu┼čturuyor. 8 ileri Steptronic ┼čanz─▒man─▒n görev yapt─▒─č─▒ bu versiyonda en h─▒zl─▒ kalk─▒┼č─▒n yap─▒lmas─▒na yard─▒mc─▒ olan Launch Control modu da bulunuyor. 

 

YÜKSEK GÜVENL─░K, ÜST DÜZEY ─░┼×Ç─░L─░K

 

BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin yüksek çözünürlü─če sahip dijital göstergeleri ve sportif direksiyonu ile iç mekanda sundu─ču premium hissini en üst seviyeye ç─▒kar─▒yor. Yüksek kaliteli malzemeler ve yenilikçi detaylar─▒n bulu┼čtu─ču geni┼č iç mekânda, arkadan ayd─▒nlatmal─▒ trim ┼čeritleri de alt─▒ farkl─▒ renk seçene─či ile yar─▒ saydam efektler olu┼čturarak iç mekândaki atmosferi de─či┼čtirmeye yard─▒mc─▒ oluyor. Yenilikçi sürü┼č destek sistemlerine de yer verilen BMW 2 Serisi Gran Coupe zengin güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor. 70 ila 210 km / s aras─▒nda çal─▒┼čan ┼×erit Terk Uyar─▒s─▒’n─▒n yan─▒ s─▒ra; ┼×erit De─či┼čtirme Uyar─▒ sistemini de içeren Sürü┼č Asistan─▒, arka çarp─▒┼čma uyar─▒s─▒ ve çapraz trafik uyar─▒s─▒ özelliklerine de sahip.